تست کرونا

آیا من کرونا دارم؟ آیا باید به بیمارستان مراجعه کنم؟

در وضعیت همه‌گیری کرونا یکی از مشکلات اصلی، مراجعه بی‌مورد به مراکز درمانی است. چرا که هم باعث آلودگی جدید شده و هم امکان خدمت‌رسانی به افراد نیازمند را پایین می‌آورد.

در عین حال ممکن است علایمی پیدا کنیم که به ابتلای کرونا شک داشته باشیم. در این صورت راهکار چیست؟

این برنامه تلاش می‌کند با مطرح کردن چند پرسش پزشکی به یک تصمیم بالینی برسیم: آیا هم اکنون نیاز یه مراجعه به پزشک و مراکز درمانی دارم یا نه؟

0%

آیا در چند روز اخیر احساس لرز شدید دارید؟

صحیح غلط !

آیا در چند روز اخیر سرفه خشک زیاد و شدید دارید؟

صحیح غلط !

آیا در چند روز اخیر احساس گلودرد شدید دارید؟

صحیح غلط !

آیا احساس تنگی نفس دارید؟

صحیح غلط !

آیا درجه تب شما بالاتر از 38.5 (زیر زبان) و یا 38 (زیربغل) درجه است؟

صحیح غلط !

آیا دچار بدن درد و بی حالی هستید؟

صحیح غلط !

آیا اسهال یا استفراغ دارید؟

صحیح غلط !

آیا کاهش حس بویایی یا چشایی دارید؟

صحیح غلط !

آیا احساس درد و سختی هنگام نفس کشیدن دارید؟

صحیح غلط !

آیا در چند روز یا هفته اخیر یکی از نزدیکان شما بعلت بیماری شدید تنفسی بستری شده است؟

صحیح غلط !

تست کرونا
شما علائم کرونا را بروز داده اید احتمال ابتلای شما به ویروس کرونا زیاد است، چرا که علائم آن را بروز داده اید. اکیدا توصیه می شود از دیگران دوری کنید و اگر علائم شدیدی تجربه می کنید، به پزشک یا درمانگاه مراجعه کنید. توجه : این تست به هیچ عنوان جایگزین آزمایش تشخیصی کرونا نمی باشد و صرفا جنبه غربالگری و کمکی دارد. تنها راه قطعی و دقیق شناسایی ویروس کرونا، آزمایش های فیزیکی کروناست و نه تست هوشمند.
شما علائم ویروس کرونا را بروز نداده اید اما همچنان احتمال ابتلا وجود دارد شما در حال حاضر علائم ویروس کرونا را بروز نداده اید اما نباید فراموش کنید که بسیاری از ناقلین علائمی از خود بروز نمی دهند و یا ممکن است در دوره کمون یا نهفته ابتلا باشید و یا اینکه بعدا به ویروس کرونا مبتلا شوید. به همین خاطر همچنان سعی کنید که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید و در صورت بروز علائم جدید، با پزشک مربوطه مشورت کنید. توجه : این تست به هیچ عنوان جایگزین آزمایش تشخیصی کرونا نمی باشد و صرفا جنبه غربالگری و کمکی دارد. تنها راه قطعی و دقیق شناسایی ویروس کرونا، آزمایش های فیزیکی کروناست و نه تست هوشمند.
شما علائم کرونا را بروز داده اید احتمال ابتلای شما به ویروس کرونا زیاد است، چرا که علائم آن را بروز داده اید. اکیدا توصیه می شود از دیگران دوری کنید و اگر علائم شدیدی تجربه می کنید، به پزشک یا درمانگاه مراجعه کنید.
ضمن رعایت موارد احتیاط، در ارتباط نزدیک با پزشک باشید لطفاً در ٢۴ ساعت آینده یک بار دیگر هم در این آزمون شرکت کنید می‌توانید از این توصیه‌ها کمک بگیرید: استراحت کافی در منزل نوشیدن فراوان آب ولرم و چایی کم رنگ و گاهی دمنوش های گیاهی محلی همچون آویشن، نعناع، پونه و ... در صورت نیاز از مسکن هایی همچون استامینوفن یا دیگر داروهای سرماخوردگی بدون نیاز به تجویز پزشک استفاده کنید
شما علائم ویروس کرونا را بروز نداده اید اما همچنان احتمال ابتلا وجود دارد