بایورزونانس، تحولی در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها

دانشمندان و محققان دنیا هر روز به مرزهای جدیدی در حوزه های مختلف علمی و پزشکی دست پیدا می کنند و بر این اساس پژوهش هایی به ثمر می رسد که زندگی بشر را تسهیل می کند. به تازگی در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها از روش جدیدی به نام بیورزونانس ( کوانتوم آنالایزر)  استفاده می شود.

کوانتوم آنالایزر دانشی است که بر اساس فرکانس های سلولی شکل گرفته است .

به این ترتیب به کمک پزشکان، علم فیزیک و بیوفیزیک در زمینه تشخیص و درمان بیماری های مختلف وارد صحنه شده و دستگاه هایی مبتنی بر این دانش طراحی شده است که پزشکان می توانند از طریق این دستگاه ها فرکانس های دریافتی از بدن بیماران را پردازش کرده و با توجه به این اطلاعات در زمینه تشخیص بیماری ها در نخستین مرحله و درمان آنها در مراحل بعدی به یافته هایی دست یابند. 

دانش بایورزونانس برچه اساسی بنا نهاده شده است؟

بیورزونانس(کوانتوم آنالایزر)  شاخه ای از علم پزشکی است که به بیوفیزیک و مبانی کوانتوم فیزیک مدرن مرتبط است. این دانش در دهه ۱۹۰۰ میلادی توسط دانشمندانی از جمله نیکلای تسلا و لاخووسکی بنا نهاده شد. در این روش در مرحله تشخیص بیماری از کامپیوتراستفاده می شود. این دانش قدمتی یکصد ساله دارد. یکصد سال پیش یک دانشمند روسی در تحقیقاتش متوجه شد همه سلول ها دارای فرکانس مغناطیسی هستند و به این ترتیب این ایده به ذهن دانشمندان خطور کرد که اگر بتوان دستگاهی طراحی کرد که این فرکانس ها را شناسایی کند، می توان ویژگی های سلول های بدن را شناسایی کرد. البته این کار به آسانی امکان پذیر نبود. این فرکانس ها بسیار ضعیف بوده و شناسایی آنها مستلزم استفاده از دستگاه های پیچیده ای بود. اما با گذشت زمان محققان به این توانایی دست یافتند. ما درمرکز پایش سلامت از چندین سال پیش در تلاش بوده ایم این علم را به شکل تحقیقاتی در ایران معرفی کنیم.

بایورزونانس (MRA)  در پزشکی چه جایگاهی دارد؟

بایورزونانس(MRA)  دانش جدیدی است و بسیاری از استانداردهای مطرح در این زمینه با قالب های ذهنی که پزشکان پذیرفته اند مطابقت ندارد. از این رو در این زمینه با تنش هایی مواجهیم و به همین دلیل اکنون به شکل تحقیقاتی از این فناوری استفاده می شود. ما باید بر این زبان مسلط شویم. برای مثال اگر بیماری غده تیروئید داشته باشد و این غده در سونوگرافی تشخیص داده شود، می توانیم با استفاده از این روش وارد عمل شویم و مانع از رشد این غده و رسیدن به مرحله ای شویم که بناچار عضوی از بدن بیمار را خارج کنند. این روش در تشخیص آلرژی ها نیز موثر بوده است. بیش از ۵۰۰ نوع فرکانس آلرژی های مختلف شناسایی شده است که با ارسال فرکانس و بررسی واکنش بدن نسبت به آن می توان ابتلا به بیماری های با منشا آلرژی را در افراد تشخیص داد.  

علاوه بر این، می توان عکس العمل پروتزهایی را که قرار است در بدن کار گذاشته شود با استفاده از این فناوری بررسی کرد. این سیستم در تشخیص انواع عفونت ها بی نظیر است. در روش های آزمایشگاهی باید مایعی نظیر خون یا ادرار یا بزاق به عنوان محیط آزمایشگاهی از بدن بیمار گرفته شود. این در حالی است که عفونت های مفصلی در خون یا ادرار دیده نمی شود. علاوه بر این، گاهی عفونت ها فقط بخشی از یک عضو را تحت تاثیر قرار می دهد و در خون دیده نمی شود. در این موارد عفونت فقط از طریق نمونه برداری قابل تشخیص است. سیستم آزمایشگاهی برای تشخیص عفونت به روش مبتنی بر یک پروتکل تعیین شده بر اساس داده های آماری متکی است. در ده سال گذشته به علت مقاومت بدن نسبت به آنتی بیوتیک ها یا عوامل دیگری مانند موتاسیون، شرایط فیزیکی شهرها و آلودگی، عفونت ها تغییر کرده است.

کوانتوم آنالایزر یا بایورزونانس چیست؟

کوانتوم آنالایزر (MRA) جدیدترین تکنولوژی کمک تشخیصی از خانواده دستگاه‌های آنالیزور است که با اندازه گیری انحراف میدان مغناطیسی هرکدام از ارگان های بدن اقدام به سنجش سلامتی آن نموده و پزشک معالج را سریعتر به سمت عضو بیمار راهنمایی می کند.

هر یک از ارگان‌های بدن دارای یک میدان مغناطیسی منحصر به فرد می‌باشد. هرگونه انحراف در این میدان مغناطیسی بیانگر اختلال  و مشکل در عملکرد آن ارگان است. دستگاه کوانتوم آنالایزر با اندازه گیری میدان مغناطیسی این ارگان ها و مقایسه آن با حالت طبیعی و سالم، سلامتی آنها را مورد بررسی قرار داده و با داده های وسیعی که در اختیار فرد قرار می‌دهد، پزشک را جهت اتخاذ تصمیم های سریع‌تر و موثرتر راهنمایی می‌کند.

همچنین MRA یک روش پیشگیری محسوب میشود و با انجام تست‌های دوره‌ای، فرد قبل از ابتلا به بیماری و یا در روزهای آغازین آن از بیماری خود مطلع می‌شود و فرصت بیشتری برای درمان خواهد داشت.

چکاپ کامل بدن با دستگاه کوانتوم آنالایزر کاملا غیرتهاجمی، بدون درد و سریع بوده و دقت آن با توجه به نوع دستگاه ۸۵-۹۵ درصد اس

بایورزونانس و تشخیص بیماری‌ها

دستگاه کوانتوم آنالایزر (Quantum Analyzer QMRA) بیشتر از ۴۱ مورد از تشخیص انواع بیماریها را به کمک رزونانس‌های کوانتوم ممکن می‌کند .

کوانتوم آنالایزر به بررسی عملکرد این بافت‌ها می‌پردازد: (عروق قلبی و مغزی ) انعطاف پذیری عروق، مقاومت عروق، تقاضای خون میوکارد، امپدانس خروج بطن چپ، قدرت پمپ موثر بطن چپ، ذخیره خون مغزی و ….(، عملکرد دستگاه گوارش )حرکات دودی در معده، شاخص جذب، ترشح پپسین و …(، عملکرد روده بزرگ ) شاخص کلن، شاخص جذب، شاخص حرکات دودی و …(، عملکرد کبد )ترشحات کبدی، چربی کبد، متابولیسم پروتئین، و …(، عملکرد پانکراس، عملکرد کیسه صفرا ) اسید صفرا، ترشحات صفرا و …(، عملکرد کلیه تیروئید ) T3 – T4 – Thyroglobulin antibodies – Thyroglobulin ( عملکرد ریه ) حجم حیاتی ریه، حجم کل ریه، اکسیژن شریانی و …(، تراکم مواد معدنی استخوان ) استئوپروزیس، استئوکلاست، بون مینرال(، شاخص های رشد و ترمیم استخوان )آنزیم های استخوانی، رسوب گذاری کلسیم گردنی و کمری و …(، بیماری های استخوانی، احتمال ابتلا به بیماری های رماتوئیدی استخوان )هیپرپلازی استخوان، شاخص روماتیسم و …(، املاح معدنی بدن )

کلسیم، آهن، روی، پتاسیم، منیزیم، فسفر و …(، ویتامین ها ( A-B1-B2-B3-B6-B12-D3-E-K (، کوآنزیم ها، آمینو اسیدها، سموم بدن )تشعشعات الکترومغناطیس، تنباکو/نیکوتین، آفت کش های دفع نشده در بدن و …(، فلزات سنگین ) سرب، جیوه، آرسنیک و …(، سیستم غدد درون ریز، سیستم ایمنی، عملکرد مغز و اعصاب مغزی، قند خون، کیفیت عمومی فیزیکی بدن ) اسیدی قلایی بودن بدن، هپوکسی، منتال پاور، عملکرد فیزیکی و …(، چشم )خستگی بصری، فعالیت سلول های چشمی، انسداد لنفاوی، دایره های سیاه چشمی، ضریب تضعیف و …(، پالس دریافتی از قلب و مغز، چربی های خون، پوست ) تضعیف پوست، چربی پوست، انعطاف پذیری پوست، منافذ باز پوست، رطوبت پوست و …(، شاخص چاقی )متابولیسم چربی، استحکام چربی، ضریب تخریب چربی و …( پروستات، عملکرد جنسی مردان، اسپرم و مایع مردانه، چرخه قاعدگی، امراض زنانه، پستان، کلاژن بدن )استحکام در سیستم گردش خون،بافت عضله، متابولیسم چربی، استحکام در سیستم حرکتی، استحکام در پوست و مو و …(

ویژگی های دستگاه:

 1. قابلیت چکاپ کامل بدن (۴۱ ریپورت)
 2. اطلاعات خروجی بسیار دقیق با دقت ۸۵ درصد
 3. قابلیت ذخیره سازی اطلاعات
 4. مقایسه تست های گرفته شده از بیمار در طول دوره درمان

مزایای کوانتوم آنالایزر

 1. پیشگیری از ابتلا به بیماری ها با انجام تست های دوره ای و منظم
 2. صرفه جویی در زمان و هزینه
 3. غیرتهاجمی و بدون درد
 4. کاربری بسیار آسان

 

نکات قابل توجه قبل از انجام تست

 1. بهتر است انجام تست با کوانتوم آنالایزر در شرایط محیطی و فیزیکی یکسان انجام شود.
 2. قبل از انجام تست اشیای فلزی(غیر از طلا و پلاتین) و هر وسیله ای که دارای میدان مغناطیسی است را از خود دور کنید.(مانند گوشی موبایل، مودم اینترنت و …)
 3. در زمان انجام تست فرد باید در حالت ریلکس بوده و به آرامی نفس بکشد.
 4. انجام تست برای افرادی که مشکلات قلبی دارند و از دستگاههای ضربان ساز قلبی استفاده می‌کنند ممنوع است.
 5. بهتر است تست بین وعده صبحانه تا ناهار گرفته شده و دو شب قبل از تست، بیمار به اندازه کافی استراحت کرده باشد.
 6. قبل از انجام تست از خوردن الکل و نوشیدنی های کافئین دار بپرهیزید.
 7. برای ورزشکاران قبل از انجام تمرین و یا دو ساعت بعد از انجام تمرینات ورزشی تست بگیرید.